Facebook Pixel

Poznajmy się.

Zapraszam Cię do mojego świata.

Witaj, nazywam się Joanna Skalska i cieszę się, że chcesz mnie poznać. Pozwól, że zabiorę Cię w małą podróż do kilku chwil z mojego życia.

Moim zdaniem, nasza współpraca będzie najbardziej dla nas karmiąca, jeśli poznamy się nawzajem. Zapraszam!

Moje narodziny pokrywały się wraz z przyjściem lat 90-tych ubiegłego stulecia. Mieszkałam na małej, malowniczej wsi w centralnej Polsce. Jako małe dziecko spędzałam większość czasu na zabawie, a każdy dzień niósł ze sobą nowe wyzwania. Większość czasu spędzałam u boku mojej ukochanej Babci, która mnie bardzo dużo nauczyła i była moim kompanem, jak odkrywałam świat. Nauczyło mnie to wielkiej otwartości na naturę i umiejętność czerpania z jej zasobów. Uwielbiam podziwiać to, co przygotowała dla nas mama ziemia i zatracać się poza czasem, obserwując jej piękno.

Byłam dzieckiem pełnym emocji i ekspresji, bardzo dużo czułam i mówiłam, pokazywałam to na zewnątrz. Niestety w świecie dorosłych, nie było to mile widziane. Byłam karana, zawstydzana za emocje i za mówienie tego, co czuję i co chcę. Teraz już wiem, że moim najważniejszym kompasem są emocje i kontakt z ciałem. Pozwalam, by mówiły mi, co jest dla mnie dobre i chroniły przed niebezpieczeństwem. Jestem osobą wysoko wrażliwą i głęboko empatyczną. Według Clifton Strengths (Gallup Institute) moje główne cechy to Relator, Empathy, Connectedness, Developer, Adaptability.

Wiele trudnych doświadczeń sprawiło, że zaczęłam zamykać się na siebie a świat zewnętrzny, słowa (bliskich, nauczycieli, rówieśników, itd.), porównywanie do innych zaczęły określać moją wartość. Moje ciało zaczęło się ochraniać, przybierając na wadze. Założyłam wiele masek, które pomogły mi przetrwać najtrudniejsze chwile.  Uciekałam od siebie i od problemów na wiele sposobów. Wiem, jak to jest czuć nienawiść do swojego ciała i siebie, i znam też drogę do miłości i akceptacji, tego jak wyglądam i kim jestem. Moje wewnętrzne prowadzenie mówi mi co jest dla mnie dobre, a w których momentach lepiej się wycofać. Zbudowałam wewnętrzne zaufanie, które jest dla mnie oparciem w poczuciu bezpieczeństwa, odkrywaniu świata i wychodzenia poza strefę komfortu. Wewnętrzna droga doprowadziła mnie do celebracji unikatowych części mnie i innych, które każdy z nas ma wyjątkowe i najpiękniejsze, jakie tylko mogą być.

W czasie gimnazjum szkoła była moją ucieczką od wyzwań w domu. Uczyłam się dobrze, przy minimalnym wysiłku i często kombinowaliśmy jakieś wyzwania. Niestety w liceum nie było już tak kolorowo – przetrwałam. W wieku 19stu lat wyprowadziłam się z domu do dużego miasta w Polsce, a w 2014 do stolicy Anglii. Na zewnątrz wyglądałam na osobę radosną, pewną siebie, ale rzeczywistość była całkowicie inna. Nie wiedziałam, co jest “nie tak”, chociaż tak bardzo to czułam. Byłam tak mocno odcięta od ciała i wewnętrznego prowadzenia, że teraz w każdej sytuacji, to jest pierwsze miejsce, gdzie kieruję moją uwagę. Mozolną naukę zamieniłam na odkrywanie, czucie i testowanie w życiu, dlatego narzędzia, którymi się dzielę są, tak praktyczne.

Nosiłam w sobie wielką ranę odrzucenia, dlatego teraz w relacjach z innymi, gdy czuję się niepewnie, najpierw pytam się mojego serca i Wewnętrznego Dziecka, czy w danej sytuacji nie odrzucam siebie. Dla mnie to podstawa szczerości i autentyczności kreacji relacji z cudownymi ludźmi, których mam dookoła.

Londyn- jestem w kawiarni, a moja depresja sięga zenitu. Czy ktoś o niej wiedział? Oczywiście, że nie. Wylewała się, jak nikt nie widział, po alkoholu albo wybuchami emocjonalnymi a serce rozrywały na przemian ból, bezsilność, złość i niezrozumienie. W najtrudniejszym czasie koleżanka poleciła mi nagrania Magdaleny Szpilki na Youtube. Zaczęłam coraz więcej rozumieć, sklejać fakty, szukać drogi do Wewnętrznego Dziecka i zdecydowałam się na terapię, którą rozpoczęłam w 2017 roku. W 2018 roku Magdalena oferowała warsztaty w Londynie, w których brałam udział, a później rozpoczęłyśmy współpracę na sesjach indywidualnych. Ten czas, choć jeden z trudniejszych w moim życiu zmienił całkowicie ścieżkę, którą szłam. Obserwowałam zmiany, zaczęłam zdobywać inteligencję emocjonalną, dbać o system nerwowy, otworzyłam się energetycznie, moje reakcje w trudnych sytuacjach zaczęły się zmieniać i poczułam co chcę robić w życiu. Poczułam wołanie mojego serca, mojej Duszy i moje życie nabrało wielu pięknych kolorów. W 2020 roku doświadczyłam przebudzenia Duchowego, które miało kolejny punkt zwrotny w moim życiu.

W 2019 roku poczułam, że chcę towarzyszyć innym w ich procesie. Rozpoczęłam intensywną naukę i serię szkoleń, choć najbardziej widziałam, że jestem w stanie zaoferować transformację dla drugiego człowieka, na takim poziomie, na jakim ja spotkałam się ze sobą. Co oczywiście ciągle mnie zaprasza do wewnętrznego rozwoju.

Pod koniec 2020 roku przyszła do mnie nazwa mojej autorskiej metody: Wielowymiarowe Wewnętrzne Dziecko. Wtedy nie miałam jeszcze pojęcia, jak głęboko i wielowymiarowo będzie ona sięgać, dotykać ludzkich serc i zmieniać życie. Rozpoczęłam też pracę w Szpitalu Psychiatrycznym, która przyniosła do mojego życia bardzo dużo pokory i doświadczenia.

Czas płynął dalej, a mój wewnętrzny głos prowadzenia brzmiał coraz głośniej. W 2021 roku, zdecydowaliśmy z moim wieloletnim Partnerem o wyprowadzce do Azji. Moje marzenie prowadziło na Bali, a ukochanego do Tajlandii. Gdy świat był zamknięty a podróże bardzo mocno ograniczone, przeprowadziliśmy się do Koh Phangan. Jest to mała, Tajska wyspa położona na złożach kwarcu różowego. Poznałam tam kobietę która odegrała w moim życiu znaczącą rolę, imie jej Duszy brzmi Anuhea.

W Styczniu 2022 przylecieliśmy na Bali. Rajska wyspa, spełnione marzenie! Na początku było cudownie, ale z czasem… och doświadczyłam wielu życiowych lekcji, które sprawiły, że teraz jestem już innym człowiekiem. Jak to w życiu bywa, a może bardziej w mojej historii, przyszła do mnie kolejna cudowna nauczycielka, która uczy mnie świętej seksualności, wedyjskiego podejścia do życia i transformującej formy coachingu, które również oferuję na sesjach indywidualnych. 

Forma w jaki sposób oferuję proces transformacji na spotkaniach i warsztatach, jest oparta na moim doświadczeniu. Jestem praktykiem i dzięki temu osoby, które zdecydują się na współpracę ze mną, przechodzą taką przemianę i zmianę życia. Przeszłam przez tysiące godzin warsztatów, szkoleń, sesji indywidualnych wieloma metodami z osobami z polski i całego świata. Tutaj zamieszczę tylko te, które wpłynęły na mnie najbardziej.

  Obecnie biorę udział w rocznej szkole coachingowej Devi School, gdzie otrzymuję kwalifikację na “Trauma and s&ksual helth informed Coach”, gdzie dogłębnie zagłębiam się w tematy świętej s&ksualności z punktu patrzenia akademickiego jak również szamańskiego, tantry, pracę z traumą metodą somatic experiencing, pracy z Wewnętrznym Dzieckiem, “Laser fokus coaching”, wedantą i ajuwerdą.

Wraz z Sharadą i Devi School, ukończyłam trening inicjacji do roli Kapłanki w 2023. Dotyczył on nauki przeprowadzania innych przez główne etapy w życiu, (tzw. Ceremonie Przejścia) tj. Narodziny, Wejście w Wiek Szkolny, Otrzymanie Pierwszej Miesiączki, Święta Unia (duchowe małżeństwo ze sobą albo ukochanym/ą), wejście w czas Macierzyństwa, doświadczenie Menopauzy, i Śmieć (pożegnanie osób, które odeszły bądź części naszego życia, które chcemy zostawić za sobą). Podczas treningu nauczyłam się przeprowadzać rytuały i ceremonie oparte na tradycji wedyjskiej, rytuał Puja, feminine embodiments (medytacje w ruchu, prowadzące do czucia naturalnego przepływu w ciele), nauki na temat traumy, narzędzia ze świętej s&ksualności, sztukę grania na bębnie i świętych pieśni.

W moim życiu miałam wielu nauczycieli i nauczycielek, którzy towarzyszyli mi na konkretnych etapach podróży, między innymi: Sharada, Riya Sokół, Mellanie Ann Layer, Miki Anuhea, Ma Ananda Sarita, Dariusz Loga, Kinga Roszczyniała, Magdalena Szpilka.

 Jestem certyfikowanym terapeutą EFT- Emotional Freedom Technique- Technika Uwalniania Emocji (2020), pracowałam w Szpitalu Psychiatrycznym dla NHS Trust (Angielskiej służbie zdrowia). Miałam szereg szkoleń i treningów upoważniające do pracy w szpitalu psychiatrycznym (2020/2021). Przeszłam przez tygodniowy trening: Proactive Understanding of the Management of Aggression (2021). Uczestniczyłam w tygodniowym odosobnieniu w ciszy Nitya- Patrycją Pruchnik (2021) i 11-dniowym wyciszeniu Vipassana na Bali (2022).

Brałam udział w takich szkoleniach i warsztatach, jak: EFT International Practitioner training z Tania A Prince (2020); Breaking Free From Codependency, warsztat online AVAIYA University (2020); Full Body Organs, Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy, warsztat uk (2019) i wiele… wiele… innych.

Zapraszam Cię do wspólnej podróży, gdzie stworzysz albo pogłębisz relację ze sobą.

Oferuję sesje online, warsztaty i indywidualny mentoring!