Facebook Pixel

Poznajmy się.

Zapraszam Cię do mojego świata.

Hej, nazywam się Joanna Skalska i cieszę się, że chcesz mnie poznać. Pozwól, że zabiorę Cię w małą podróż do kilku chwil mojego życia.

Moim zdaniem, nasza współpraca będzie najbardziej dla nas karmiąca, jeśli poznamy się nawzajem. Choć!

Moje narodziny pokrywały się wraz z przyjściem lat 90-tych ubiegłego stulecia. Mieszkałam na małej, malowniczej wsi w centralnej Polsce. Jako małe dziecko spędzałam większość czasu na zabawie, a każdy dzień niósł ze sobą nowe wyzwania. Większość czasu spędzałam u boku mojej ukochanej Babci, która mnie bardzo dużo nauczyła i była moim kompanem, jak odkrywałam świat. Nauczyło mnie to wielkiej otwartości na naturę i umiejętność czerpania z jej zasobów. Uwielbiam podziwiać to, co przygotowała dla nas mama ziemia.

Byłam dzieckiem pełnym emocji i ekspresji, bardzo dużo czułam i mówiłam, pokazywałam to na zewnątrz. Niestety w świecie dorosłych, nie było to mile widziane. Byłam karana, zawstydzana za emocje i za mówienie tego, co czuję i co chcę. Teraz już wiem, że moim najważniejszym kompasem są emocje i kontakt z ciałem. Pozwalam, by mówiły mi co jest dla mnie dobre i chroniły przed niebezpieczeństwem. Jestem osobą wysoko wrażliwą i głęboko empatyczną. Według Clifton Strengths (Gallup Institute) moje główne cechy to Relator, Empathy, Connectedness, Developer, Adaptability.

Wiele trudnych doświadczeń sprawiło, że zaczęłam zamykać się na siebie a świat zewnętrzny, słowa (bliskich, nauczycieli, itd.), porównywanie do innych zaczęły określać moją wartość. Moje ciało zaczęło się ochraniać, przybierając na wadze. Założyłam wiele masek, które pomogły mi przetrwać najtrudniejsze chwile.  Uciekałam od siebie i od problemów na wiele sposobów. Wychowanie przez ojca alkoholika i narcystycznej mamy, wpłynęło bardzo mocno na mój rozwój, postrzeganie siebie i świata.

W czasie gimnazjum szkoła była moją ucieczką od wyzwań w domu. Uczyłam się dobrze, przy minimalnym wysiłku i często kombinowaliśmy jakieś wyzwania. Niestety w liceum nie było już tak kolorowo – przetrwałam. W wieku 19stu lat wyprowadziłam się z domu do dużego miasta w Polsce, a w 2014 do jeszcze większego w Anglii:) Studia, praca, alkohol, imprezy. Ucieczka nie tylko mentalna, emocjonalna od siebie, ale też fizyczna. Na zewnątrz wyglądałam na osobę radosną, pewną siebie ale rzeczywistość była całkowicie inna. Nie wiedziałam co jest “nie tak”, chociaż tak bardzo to czułam. 

Londyn- jestem w kawiarni, a moja depresja sięga zenitu. Czy ktoś o niej wiedział? Oczywiście, że nie. Wylewała się, jak nikt nie widział, po alkoholu albo wybuchami emocjonalnymi a serce rozrywały na przemian ból, bezsilność, złość i niezrozumienie. W najtrudniejszym czasie koleżanka poleciła mi nagrania Magdaleny Szpilki na Youtube. Zaczęłam coraz więcej rozumieć, sklejać fakty, szukać drogi do Wewnętrznego Dziecka i zdecydowałam się na terapię. W 2018 roku Magda oferowała warsztaty w Londynie, w których brałam udział, a później rozpoczęłyśmy sesje indywidualne. Dla mnie Magdalena jest moją mamą duchową, bo towarzyszyła mi podczas moich ponownych narodzin. Bólu zrzucanych masek do kreacji nowego życia.

Rozwój osobisty i duchowy stał się moją pasją. Zaczęłam tstowa wiele dróg

Rozwój osobisty i duchowy nie tylko stał się moją pasją, ale też pochłonął mnie całkowicie. Sesje indywidualne wieloma metodami, warsztaty, praca w szpitalu psychiatrycznym stały się moim nowym życiem. Nauka i odzyskiwanie siebie kawałeczek po kawałeczku. W marcu 2020 roku doświadczyłam Przebudzenia Duchowego, który zmienił cały mój świat. Zaczęłam nie tylko żyć w kontakcie z emocjami, moim ciałem, ale też z energią. Kontakt z… zamienił się na Ja jestem, ja doświadczam, Jam Jest. Do tego czasu będę zawsze wracała z sentymentem.

Przestałam uciekać od… a zaczęłam świadomie iść za… za marzeniami, głosem mojej Duszy, świadomą kreacją. Nie zawsze było łatwo, bo im głośniej moja Dusza wołała za działaniem i nowymi jakościami, to co do nich nie pasowało, musiało odpaść. Im mocniej mój umysł trzymał się starego, to zmiany były większym wyzwaniem i bardziej bolesne.

W 2019 roku zaczęłam towarzyszyć innym w procesie odzyskiwania siebie a pod koniec 2020 roku przyszła do mnie nazwa mojej autorskiej metody: Wielowymiarowe Wewnętrzne Dziecko. Wtedy nie miałam jeszcze pojęcia, jak głęboko i wielowymiarowo będzie ona sięgać, dotykać ludzkich serc i zmieniać życie.

Od kiedy sięgam pamięcią, chciałam mieszkać w ciepłych krajach, ale nigdy nie sądziłam, że będzie to dla mnie dostępne. Gdy usłyszałam wewnętrzny głos o przeprowadzce na Bali, to oczywiście mu nie uwierzyłam. Ten głos był jednak tak głośny i intensywny, że wiedziałam, że jak nie zacznę go słuchać, to będę nieszczęśliwa.

Nigdy nie byłam w Azji, a moje wewnętrzne prowadzenie pchało mnie w jej ramiona. Wraz z moim wieloletnim Partnerem kupiliśmy bilet w jedną stronę. Czas pandemii, nie ułatwiał dużych zmian, ale Wszechświat prowadził, a ja szłam z zaufaniem.

W 2021 roku roczne przygotowania doprowadziły nas do Tajlandii, a dokładnie na małą wyspę Koh Phangan. Jest to wyspa położona na złożach kwarcu różowego. To nie była część planu, ale teraz wiem, że pojechaliśmy tam po coś. Poznałam tam oświeconą kobietę, której imie duszy brzmi Anuhe’ha. Dojrzała kobieta z niesamowitą wiedzą, prowadzeniem i energią pomogła mi przy kolejnych duchowych narodzinach.  Po 3 miesiącach spełniłam marzenie i wylądowałam na Bali! Energia tej wyspy głęboko wspiera mnie w moim wewnętrznym rozwoju, podczas sesji indywidualnych i warsztatów, które prowadzę.

Niemożliwe, stało się możliwe a ja jestem bliżej siebie, jak nigdy dotąd.  

Joanna Skalska Przebudzenie Swiadomosc Wewnetrzne Dziecko

To, kim jestem teraz, jak prowadzę spotkania indywidualne i warsztaty jest wynikiem mojej drogi i doświadczenia. Oferuję najlepsze rozwiązanie dla osoby, dla której tworzę przestrzeń.

Obecnie biorę udział w mastermaind z Riyą Sokół, rocznym programie oferowanym przez Aphrodite University. Uczestniczę regularnie w warsztatach i ceremoniach na Bali, oferowanych między innymi przez Ma Amanda Sarita i Embodied Awaken Academy i wiele innych. Na sesjach i warsztatch wspieram się procesowaniem emocji, który poznałam od Magdaleny Szpilki. Jestem certyfikowanym terapeutą EFT- Emotional Freedom Technique, pracowałam w Szpitalu Psychiatrycznym dla NHS Trust (Angielskiej służbie zdrowia). Miałam szereg szkoleń i treningów upoważniające do pracy w szpitalu psychiatrycznym(2020/2021). Przeszłam przez tygodniowy trening: Proactive Understanding of the Management of Aggression (2021). Miałam długoterminowe sesje indywidualne z Magdaleną Szpilką, Kingą Roszczyniała i Dariuszem Logą. Uczestniczyłam w tygodniowym odosobnieniu w ciszy Nitya- Patrycją Pruchnik.

Brałam udział w takich szkoleniach i warsztatach, jak: EFT International Practitioner training z Tania A Prince (2020); Breaking Free From Codependency, warsztat online AVAIYA University (2020); The 6 Phase Meditation, warsztat online prowadzony przez Vishen Lakhiani (2020); Money EQ, warsztat online prowadzony przez Ken Honda (2021), Be extraordinary, warsztat online prowadzony przez Vishen Lakhiani (2021); Awaken the species, warsztat online prowadzony przez Neal Donald Walsh (2020); Opór, warsztat online z Magdaleną Szpilką (2020); Quantum Przepływu, warsztat online z Klaudią Pingot (2020); Czakra podstawy, sakralna i splotu słonecznego, warsztat online z Kingą Roszczyniała (2020); Czakra gardła i serca- rozmrażanie i odblokowywanie, warsztat online z Kingą Roszczyniała (2020); Żałoba, warsztat online z Magdaleną Szpilką (2020); Full Body Organs, Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy, workshop UK (2019); EmergenceNow, całoroczny warsztat online prowadzony przez Bethany Webster i zaproszone przez nią Kobiety, (2019); How to heal Personal, Intergenerational and collective Trauma, warsztat (2019); Jak wsłuchać się w ciało i emocje, by odzyskać prawdziwego siebie. Spotkanie z Wewnętrznym Dzieckiem, warsztat w Londynie z Magdaleną Szpilką (2018); Brałam udział również w warsztatach i sesjach indywidualnych nakierowanych na pracę z ciałem, metodyką Bioenergetyki Aleksanda Lowena jak również Somatic Expreriencing by Peter Levine, okresem prenatalnym, Rodem, potencjałem umysłu, podnoszeniem wibracji, koherencji serca.  

 

Zapraszam Cię na sesję online, gdzie nauczysz się jak transformować swoje życie!